Chůva pro děti v dětské skupině – rekvalifikační kurz

Cena:
13 990 Kč včetně zkoušky, bez zkoušky 11 500 Kč

Časový rozsah:
64 hod praxe v předškolním zařízení
108 hod distanční forma vzdělávání
3,5 - 4 hod závěrečná zkouška

Termíny:
pravidelně, několikrát do měsíce

Aktuálně volné termíny vypsány v přihlášce.

Doporučujeme se přihlásit nejpozději 6 týdnů před termínem zkoušky, abyste stihli absolvovat povinnou praxi a studium. 7 dní před termínem zkoušky je nutné na email odevzdat projekt.

  BRNO: 8. června 2024  
  PRAHA: 15. června 2024
  OSTRAVA: 15. června 2024

  POSTUP:
  1.)
  Vyplnit přihlášku. V případě proplacení ÚP je nutné kontaktovat příslušné pracoviště a podat žádost o rekvalifikaci. Od úřadu obdržíte formuláře A, B, a C k vyplnění. Formulář A a B se týká Vašich údajů a dodáváte jej ÚP individuálně. Formulář C je na základě Vaší přihlášky odeslán na ÚP prostřednictvím datové schránky.
  2.) Do 2 dnů Vám pošleme potvrzení o přihlášení a v případě samoplátce fakturu k zaplacení.
  3.) Po obdržení dokumentu Potvrzení o proplacení z ÚP či po uhrazení faktury Vám pošleme studijní materiály, přístupové údaje a domluvu praxe.
  4.) 5 dní před termínem zkoušky Vám přijde znovu pozvánka ke zkoušce.

  Přihláška je závazná, případné storno se řídí našimi obchodními podmínkami dostupnými níže.

  PROČ TENTO KURZ:

  Rekvalifikační kurz, který může být zakončen zkouškou profesní kvalifikace. Po jejím úspěšném absolvování Vás opravňuje k práci v dětské skupině a splňuje i podmínky na zdravotníka, dle zákona 247/2014 Sb. Kurz může být hrazen Úřadem práce, je tedy vhodný pro uchazeče z ÚP. Kurz je akreditovaný MŠMT. Čeká Vás praxe v předškolním zařízení a dále studijní videa, skripta a testy k ověření znalostí.

  OBSAH KURZU:

  1) Teoretická výuka - distančně, samostudiem ze zaslaných studijních materiálů a e-learningu (nejedná se o výuku prezenční, ani o výuku s lektorem)
  2) Praktická výuka – 64 hodin povinné praxe v předškolním zařízení, praxi lze absolvovat v naší síti školek Elánek (www.elanek.cz) nebo v předškolním zařízení dle vlastního výběru (DS, MŠ – domluva individuální)
  3) Závěrečná zkouška – v Praze, Brně nebo Ostravě

  Rekvalifikační kurz trvá 1 měsíc a je ukončen závěrečnou zkouškou (zkouška se koná vždy poslední den v době trvání kurzu – viz přihláška, kde jsou uvedeny termíny kurzů).

  OBSAH ZKOUŠKY:

  1) písemný test o délce 90 minut
  2) ústní pedagogicko-psychologická a zdravotnická část - praktické a ústní ověření o délce 120-150 minut dle Hodnotícího standardu

  Celková doba zkoušení 3,5 - 4 hodiny. Zkouška je však na celý den 9:00 - cca 16:00.

  V případě, že se zkoušky neúčastníte, dostanete pouze Potvrzení o absolvování kurzu, ale na jeho základě nelze profesi vykonávat. V případě úspěšného absolvování obdržíte Potvrzení o absolvování kurzu a osvědčení o získání profesní kvalifikace Chůva pro děti.

  V případě, že u zkoušky neuspějete, na zkoušku není bezplatný opravný termín:
  a) jste-li samoplátce, můžete si uhradit nový termín pouze zkoušky dle ceníku.
  b) absolvujete-li kurz přes ÚP (dle podmínek ÚP):
        a. o nový termín zkoušky již nemáte zájem - je nutné uhradit plnou částku za kurz Vámi,
        b. máte zájem zkoušku znova absolvovat – je možný nový termín, zkoušku je však nutné absolvovat do 30 dnů  (může se jednat o termín zkoušky i v jiném městě, než byla Vaše původní), na tuto zkoušky Vám bude poskytnuta sleva 1 500 Kč z ceny za zkoušku dle aktuálního ceníku. V případě úspěchu poté ÚP uhradí cenu za původní kurz v plné výši zpětně.

  Hodnotící standard ke stažení

  ZKOUŠEJÍCÍ:

  Mgr. Michaela Esterková
  Mgr. Klára Sedlaříková
  Mgr. Lucie Zaťovičová
  Mgr. Olga Kelecsényiová
  Mgr. Helena Razáková
  Mgr. Vladana Kašparová
  Mgr. Tereza Drchalová Dvořáková
  Mgr. Lucie Luckerová – zdravotnický pracovník
  MUDr. Alice Reková – zdravotnický pracovník
  Mgr. Radka Švábeníková – zdravotnický pracovník
  Anděla Albrechtová – zdravotnický pracovník

  Přihláška

  Přihláška

  Místa školení

  Brno

  Místo konání:
  Jakuba Obrovského 1a
  Brno-Bystrc

  Praha

  Místo konání:
  MŠ Na Zbořenci 7
  Praha 2

  Ostrava

  Místo konání:
  S. K. Neumanna 608/7
  Moravská Ostrava

  Čtěte další důležité informace

  Kvalifikační a vstupní předpoklady

  Zdravotní způsobilost dle § 5b zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, uchazeč musí být bez logopedické vady, musí být starší 18 let v době zahájení programu a mít schopnost studia v online prostředí.

  Účastníci kurzu, kteří budou skládat zkoušku z profesní kvalifikace, musí splňovat požadavky stanovené zákonem č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, tedy musí mít alespoň základy vzdělání nebo být účastníkem rekvalifikace podle zákona o zaměstnanosti.

  Zkouška profesní kvalifikace

  PRO ABSOLVOVÁNÍ ZKOUŠKY JSOU PAK PŘEDPOKLADY:
  Základní vzděláníPlnoletostBez logopedické vady

  Zkouška u autorizované osoby se uskuteční při minimálním počtu 3 osob. Maximální počet 5 osob.

  Pro ucelenou skupinu zájemců jsme schopni vypsat individuální termín.

  K vykonání zkoušky je vyhrazen jeden pokus (nejsou opravné termíny). V případě neúspěchu se uchazeč nově přihlašuje a hradí nově poplatek za celou zkoušku.

  Obchodní podmínky ke stažení

  Reference

  Zkouška byla velmi dobře zorganizovaná, oceňuji, že vše proběhne během jednoho dne a na jednom místě. Ráno jsme dostali rozpis jednotlivých dílčích částí zkoušky, tedy jsme se mohli i psychicky připravit a věděli, kdy si třeba odběhnout na oběd. Zkoušející byli profesionální a tréma rychle odpadla. Určitě doporučuji předtím absolvovat kurz první pomoci.

  Adéla C.

  Já osobně jsem byla se spoluprací s Vámi velmi spokojena. Zkouška probíhala v přátelském prostředí, na profesionální úrovni. Studijní materiály Vámi zaslané byly srozumitelné a pro zkoušku dostačující. Obzvláště musím pochválit kurz první pomoci u dětí. Z mého pohledu byl velmi přínosný, dozvěděla jsem se spoustu nových informací a věřím, že bych dokázala první pomoc poskytnout. Pracovní uplatnění mám v mateřské škole, takže zkouška splnila svůj účel na sto procent.

  Darina H.

  Průběh zkoušky a celého dne byl velmi profesionální. Vše pečlivě připraveno, žádné zbytečné prodlevy. Zkoušející velmi příjemní, celá zkouška se nesla v duchu profesionální komunikace se sobě rovnými partnery, což jsem velmi ocenila. Věřím, že ostatní kolegové, kteří prošli zkouškou, měli stejnou zkušenost a přeji Vám spoustu dalších spokojených studentů ;)

  Jana V.

  Počet měst, kde zkoušíme
  3
  Počet zkoušejících
  15
  Počet účastníků
  587